Inside Marmara

Marmara Sterling to biżuteria wykonana ręcznie, łącząca wysokiej jakości austriackie kryształy z elementami srebrnymi. Bardzo ważne jest dla nas środowisko.  Jesteśmy firmą odpowiedzialną i dbającą o środowisko naturalne, dlatego w naszej biżuterii używamy 99% srebra pochodzącego z recyklingu. Większość naszych innowacji i nowości wzorniczych wywodzi się z najnowszych trendów w kształtach i kolorach kryształów. Jednakże Marmara Sterling jest dedykowana w celu  projektowania i produkcji biżuterii, która jest unikalna tylko dla jej marki.

SREBRO PRÓBY 925

Do produkcji naszych kolekcji wykorzystujemy srebro, które pochodzi w 99% z recyklingu. Nasze wyroby jubilerskie posiadają próbę 925 oraz pieczęć imienną naszej firmy (wymagane przez estońskie prawo dotyczące metali szlachetnych). Próba srebra 925 jest potwierdzeniem, że zawartość srebra w metalu jest równa lub większa niż 92,5%.

PLATEROWANIE RODEM

Ponieważ samo srebro próby 925 bardzo łatwo się utlenia, co może spowodować, że metal szybko pociemnieje, wszystkie srebrne elementy naszej biżuterii są rodowane. Rod jest rzadkim metalem
(i w rzeczywistości droższym od złota), który nie rysuje się i zapobiega utlenianiu się biżuterii, dzięki czemu zachowuje ona swój blask i połysk na bardzo długo.

POZŁACANIE

Połowa naszej oferty biżuterii jest produkowana z pozłacaniem, z myślą o tych naszych klientkach, które noszą tylko złoto. Odbywa się to w podobnym procesie jak rodowanie, z tą różnicą, że zamiast rodu używamy 18-karatowego złota. Nasze klientki mogą wybierać pomiędzy różowym i żółtym złotem. Informacje na temat poszczególnych powłok znajdują się pod każdą informacją o produkcie z osobna. Do pozłacania biżuterii wykorzystujemy 18k złoto.

CYRKONIA

W naszych wyrobach wykorzystujemy wysokiej jakości cyrkonie, z iście diamentowym blaskiem. Zapewniamy, że ich proces produkcji a następnie jubilerskiej obróbki odbywa się na najwyższym poziomie. Dlatego biżuteria z naszymi cyrkoniami będzie służyć i zachwycać swoją odpornością przez lata. Jakość można sprawdzić przy pomocy mikroskopu, szukając znaku jakości.

KRYSZTAŁY

Marmara używała i będzie używać tylko najwyższej jakości kryształów produkowanych w Austrii. Kryształy, których używamy są wytwarzane przez człowieka, ale wykonane z precyzją przy użyciu kwarcu, piasku i minerałów. Produkcja i obróbka tak twardych materiałów, zarówno kryształów jak i kamieni szlachetnych to bardzo skomplikowany proces, ponieważ mają one setki identycznych fasetek w kilku kierunkach i każdy kierunek odbitego światła musi być najpierw obliczony komputerowo, następnie symulowany w 3D, poddany optymalizacji i wreszcie przekształcony w programy sterujące dla skomplikowanych maszyn. Wysiłek jednak się opłaca. Dzięki temu kryształy lśnią niesamowitym blaskiem, błyszczą się i mienią przy każdym ruchu zachwycając nasze klientki.

SZTUCZNE PERŁY

Tak, rzeczywiście, perły używane w biżuterii Marmara nie są wytwarzane naturalnie. Nasze sztuczne perły posiadają kryształowy rdzeń, nadający perłom realistyczną wagę, a specjalna powłoka pomaga nadać im realistyczny wygląd. Ponieważ nie są to naturalne perły, są one dostępne w szerokiej gamie kształtów, kolorów i wzorów.

SPRĘŻYNY ZE STALI NIERDZEWNEJ

Stal szlachetna jest materiałem hipoalergicznym, szeroko stosowanym w produkcji biżuterii i zegarków. Używamy stali nierdzewnej zamiast srebra w klipsach naszych bransoletek Alcantara oraz w sprężynkach wszystkich podstawowych kolczyków. Używamy właśnie stali a nie srebra ponieważ srebro jest zbyt miękkim materiałem i nie może być użyte do tego celu, a sprężynki są przecież potrzebne w mechanizmach zapinających, aby biżuteria nie zgubiła się.