Czy perły słodkowodne są prawdziwymi perłami?

Czy perły słodkowodne są prawdziwymi perłami?

TAK! Perły słodkowodne są tak samo prawdziwe jak perły morskie, o ile pochodzą z ostrygi perłowej. Jedyną różnicą jest to, że perły słodkowodne nie są tak drogie jak perły słonowodne, ponieważ te ostatnie są trudniejsze do znalezienia i przetworzenia. W tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o perłach słodkowodnych: jak są wytwarzane, ich historię i wartość, jak odróżnić prawdziwe perły słodkowodne od fałszywych i wiele innych ciekawostek!

Historia i produkcja pereł słodkowodnych

Być może będziesz zaskoczona, gdy powiemy Ci, że perły słodkowodne istnieją od tysięcy lat. Ich historia sięga czasów, gdy ludzie je bardzo cenili, ponieważ prawdziwe perły były zbyt drogie dla większości (cóż, w zasadzie w tej kwestii nie zmieniło się zbyt wiele). Po raz pierwszy powstały w Chinach, gdzie używano ich do ozdabiania odzieży i innych przedmiotów. Perły słodkowodne były pierwotnie wytwarzane z małży i ostryg. Dziś uprawia się je już w gospodarstwach rozsianych po całym świecie.

 

 

Hodowla pereł słodkowodnych odbywa się na kilka różnych sposobów.

Hodowla sztuczna: W tej metodzie małże umieszcza się w zbiorniku wypełnionym wodą zawierającą rozpuszczony węglan wapnia (minerał występujący w większości muszli). To stymuluje małże do produkcji masy perłowej, która tworzy się wokół małego kawałka piasku lub odłamków muszli, które zostały im wprowadzone pod skorupkę. Większość naturalnych pereł słodkowodnych pochodzi z tego typu hodowli, ponieważ jest to stosunkowo łatwe i niedrogie rozwiązanie w porównaniu z innymi metodami.

Hodowla naturalna: jest podobna do sztucznej, z wyjątkiem tego, że zamiast używać rozpuszczonego węglanu wapnia jako środowiska do uprawy masy perłowej, wykorzystuje się naturalnie występujące minerały, takie jak kreda lub wapień. Perły naturalne produkowane tą metodą są często nazywane perłami „hodowanymi”.

Perły słodkowodne są najpopularniejszym rodzajem pereł na świecie. Ich połysk, kolor i trwałość sprawiają, że są bardzo pożądane jako wyroby jubilerskie. Perły słodkowodne można również znaleźć w szerokiej gamie odcieni, zazwyczaj pastelowych.

 

 

Biżuteria z pereł to klasa sama w sobie i elegancja

Ale to nie wszystko, perły mają „to coś” i z takim dodatkiem do stroju zawsze będziemy wyglądać szykownie. Perły to klasyczna biżuteria, którą każdy może nosić na każdą okazję. Są wszechstronnym, niedrogim luksusem, co czyni je idealnym elementem każdej kolekcji. Perły słodkowodne stały się dziś najpopularniejszymi i najbardziej poszukiwanymi perłami na świecie. Są dostępne dla wszystkich, niezależnie od budżetu. Od czerwonych, białych lub czarnych, nie ma ograniczeń co do liczby pięknych pereł słodkowodnych dostępnych na całym świecie.

 

 

Jak mogę stwierdzić czy moje perły są sztuczne czy prawdziwe?

Aby rozróżnić prawdziwe perły od tych sztucznych nie wystarczy „rzut oka”. Trzeba im przyjrzeć się uważniej. Prawdziwe perły są wykonane z masy perłowej, rodzaju węglanu wapnia, który nadaje im błyszczący wygląd. Jeśli spojrzysz na perłę przez lupę i zobaczysz, że nie składa się ona wyłącznie z masy perłowej, prawdopodobnie jest to podróbka.

 

Jak odróżnić prawdziwe perły od fałszywych?

Istnieje kilka metod, dzięki którym można odróżnić sztuczne perły słodkowodne od prawdziwych pereł słodkowodnych:

  • Przyjrzyj się powierzchni: Prawdziwe perły słodkowodne będą miały gładką, pozbawioną skaz powierzchnię, podczas gdy sztuczne perły mogą mieć wybrzuszenia lub nierówności na powierzchni.

  • Sprawdź wagę: Prawdziwe perły słodkowodne będą nieco cięższe niż sztuczne perły tego samego rozmiaru ze względu na gęstszą masę perłową.

  • Oceń połysk: Prawdziwe perły słodkowodne będą miały świetlisty, opalizujący połysk, podczas gdy sztuczne perły mogą mieć matowy lub sztuczny blask.

  • Sprawdź ciepło: Prawdziwe perły będą lekko ciepłe w dotyku, podczas gdy sztuczne perły będą miały temperaturę pokojową.

  • Zbadaj wywiercony otwór: Prawdziwe perły słodkowodne będą miały mały, idealnie okrągły otwór, podczas gdy sztuczne perły mogą mieć większy lub nieregularny otwór.

  • Zasięgnij opinii eksperta: Jeśli nie masz pewności, czy perła jest prawdziwa, czy fałszywa, możesz zasięgnąć opinii gemmologa lub innego eksperta, który może zbadać perłę i dokonać profesjonalnej oceny. 

Perły słodkowodne w naszej kolekcji

 

W naszej kolekcji jesień/zima 2022 znajdziesz kilka modeli wykonanych z pereł słodkowodnych – kilka, ale naprawdę wyjątkowych. Nigdy nie wyblakną, ani nie stracą blasku, zupełnie tak jak Ty!

To, co czyni tę kolekcję Freshwater Pearls wyjątkową, to jej ponadczasowość — znajdziesz w niej elementy wyrafinowane, eleganckie i kobiece. Poczujesz się piękna wewnątrz i na zewnątrz, dodadzą Ci pewności siebie i blasku!

Mam nadzieję, że ten artykuł był pomocny. Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, daj nam znać poniżej.

Do następnego razu!

Kopiuj link do artykułu
Powiązane posty
JAK DOBRAĆ BIŻUTERIĘ, KTÓRA PODKREŚLI KOLOR TWOICH OCZU

JAK DOBRAĆ BIŻUTERIĘ, KTÓRA PODKREŚLI KOLOR TWOICH OCZU

Oczy są zwierciadłem duszy

Wiele osób, jeśli nie wszyscy, w pierwszej kolejności zwraca uwagę właśnie na oczy. To w oczach odzwierciedla się nasza dusza. Radość, miłość, smutek, ten błysk – wszystko to ujrzymy w oczach. I oczywiście ich kolor. Nie sposób mówić o oczach, pomijając kwestię ich koloru. Jeśli chcemy by nasze spojrzenie było przesycone magnetyzmem, musimy odpowiednio wyeksponować oczy, podkreślić ich blask i kolor. I tutaj, z nieocenioną pomocą przychodzi odpowiednia biżuteria.

Czytaj więcej
TWÓJ PRZEWODNIK JAK UROZMAICIĆ KOLORYSTYCZNIE BIŻUTERIĘ

TWÓJ PRZEWODNIK JAK UROZMAICIĆ KOLORYSTYCZNIE BIŻUTERIĘ

Czym jest biżuteria dwustronna? 

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na te najważniejsze pytania, zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy, dlaczego w ogóle nosimy biżuterię? Czy pamiętasz te momenty z dzieciństwa, kiedy byłaś małą dziewczynką i lubiłaś przymierzać sukienki i buty swojej mamy, ale zawsze to biżuteria powodowała największe emocje?

Kolczyki wtedy były zbyt gigantyczne dla Twoich malutkich uszu, ale nadal czułaś się piękna, kiedy je nosiłaś. Pamiętasz te chwile?

I do dziś podziwiamy kobiety, które dbają o siebie, elegancko nosząc ubrania i biżuterię. Biżuteria to niewielki dodatek, ale jaką robi różnicę…

Czy nie miałaś czasem takich chwil, kiedy stoisz w kolejce w sklepie i widzisz piękną kobietę i myślisz sobie: „Wow, gdzie ona kupiła te kolczyki? Tak świetnie w nich wygląda”.

Czytaj więcej